Trampolína pre deti

Ak chcete spraviť svojej ratolesti radosť a zároveň ju motivovať k telesnej aktivite, trampolína je určite tou správnou voľbou.  Trampolína patrí medzi športové náradie, ktoré je určené pre všetky vekové kategórie. Pre jej plnohodnotné využitie nie je potrebná dobrá fyzická kondícia. Trampolínu naplno využijú nielen deti ale aj dospelí.

 

Cena trampolíny

Ceny trampolíny sa začínajú na veľmi nízkej úrovni. Tie najlacnejšie zoženieme už za 20€. Takéto trampolíny  sú menších rozmerov a sú určené pre veľmi malé deti. Sú limitované maximálnym zaťažením. V niektorých prípadoch je nízka cena trampolíny výsledkom nižšej kvality použitých materiálov. Ak sa rozhodneme pre univerzálnejšiu trampolínu väčších rozmerov, budeme si musieť zato samozrejme priplatiť. Priplatiť si budeme musieť aj za rôzne doplnkové súčasti akými sú napríklad  ochranná sieť, schodíky, zakrývacia plachta.

 

Trampolína s ochrannou sieťou

Pre maximalizovanie bezpečnosti nielen u detí je dobré zaobstarať si trampolínu s bočnou ochrannou sieťou. Tá zabráni pádom mimo trampolíny a tým aj prípadným zraneniam. Do ochrannej siete sa naozaj oplatí investovať. Takže keď trampolína tak s ochrannou sieťou.

 

Maximálne zaťaženie

Vždy vyberajte trampolínu s ohľadom na jej maximálne zaťaženie. Ak sa jedná o trampolínu pre vašu ratolesť, môžete zvoliť aj výrobok s nižším možným zaťažením. Ak bude trampolínu využívať aj dospelá osoba alebo viacero osôb, treba na to myslieť už pri jej kúpe. Preťažovanie trampolíny je vyslovene zakázané. Nielenže znižuje jej životnosť ale pri  poškodení môže spôsobiť vážne zranenia.