Športujeme v domácich podmienkach

Ak ste priaznivcom aktívneho životného štýlu a cvičenie patrí do vášho každodenného života, gratulujeme. Dnes sme pripravili zopár rád, ako postupovať pri zariaďovaní domácej telocvične. Tak sa teda poďme teraz na to pozrieť.

 

Rebriny

V dnešnej dobe už troška menej využívaným cvičebným nástrojom, ale pritom veľmi praktickým, sú rebriny. Tie ponúkanú veľké množstvo cvičebných variácií.  Na rebrinách môžete vhodnými cvikmi trénovať celé telo. Rebriny je možné doplniť o viacero doplnkov, ktoré rozšíria možnosti ich využitia.

 

Hrazda

Nenahraditeľnú funkciu pri aktívnom cvičení má hrazda. Po zavesení na hrazdu môžeme trénovať ruky, ramená a chrbát. Hrazda nie je vhodná pre ťažšie váhy, nakoľko sa v tom prípade  nedokáže naplno využiť jej potenciál.

 

Činky

Asi najtypickejším domácim cvičebným nástrojom sú činky. Dajú sa využiť na veľké množstvo cvikov a správnym tréningom dokážu byť najefektívnejším cvičebným nástrojom. Nákup činiek patrí medzi finančne nákladnejšie investície, hlavne ak chceme mať k dispozícii viacero druhov tohto náradia. Činky rozdeľujeme na jednoručné a obojručné. Je dobré mať doma obe varianty.