Lacné sedacie vaky

Ak patríte medzi moderných ľudí, ktorí chcú vyskúšať všetko nové a nezvyčajné práve pre vás sú určené sedacie vaky. Na našom trhu sú síce už „nejaký ten piatok“, ale ich stála zaujímavosť spočíva v tom, že sa ich dizajn neustále mení, zlepšuje a renovuje.  Okrem potlače, či motívov sa mení aj výrobný materiál. Od umelej kože, cez plyš, či ekokožu.

 

Zdravé sedenie

Sedacie vaky nie sú len elegantným a zábavným doplnkom vášho obydlia. Je to predovšetkým nábytok, ktorý je veľmi pohodlný a prospieva zdraviu.  V jeho vnútri sa nachádzajú guľôčky, ktoré sa tlakom ľudského tela presným skopírovaním prispôsobia postave tak lahodia chrbtici aj držaniu tela. Deťom poskytujú zábavu pri tvarovaní samotného vaku a tiež zlepšujú sústredenie pri učení, pretože telo držia v správnej polohe. Tehotné ženy ocenia, že pri sadnutí do vaku sa uľaví chrbtici, pretože sa nemusia sústrediť na držanie tela. Sedenie je oveľa pohodlnejšia ako na obyčajnej stoličke, pretože sedadlo tvorí samotný vak, ktorý sa prispôsobí vášmu pozadiu. Medzi novinky patria sedacie vaky z plyšového materiálu. V obľube ich majú hlavne deti, ktoré ich považujú za mäkkú hračku príjemnú na dotyk.

Rôznorodosť prevedení

Na trhu je niekoľko rôznych variant veľkostí, tvarov a štýlov týchto vakov. Niektoré sú tvarované doslova ako vaky, do ktorých sa dá príjemne vpadnúť, ďalšie sú ako veľké vankúše. Iné majú tvar, ktorý je bližší pohovke pre jedného. Tieto modely bývajú doplnené aj menším vakom, alebo hranolom, ktorý slúži na pohodlné vyloženie nôh. Tým sa stupňuje úroveň relaxu. V ponuke farieb je obrovské množstvo variant. Medzi nimi sú aj detské motívy, zvieracie, prírodné, či abstraktné. Farebnosť nepozná hraníc. Ak ste konzervatívnejší typ, poteší vás široká ponuka odtieňov jednofarebných vakov, ktoré vašej domácnosti dodajú šmrnc a stanú sa elegantným doplnkom, na ktorý nedáte dopustiť.