Rohové sedacie súpravy

Rohové sedačky majú nepochybne niekoľko výhod. Okrem toho, že sú moderné, dokonale využívajú priestor a pohodlne sa na nich usadí viac ľudí ako na sedačke klasickej. Existuje mnoho kritérií, podľa ktorých si ľudia rohové sedačky vyberajú. Tu je niekoľko najdôležitejších z nich.

 

Povrchový materiál

Rohové sedačky sa dajú kúpiť v rôznych povrchových úpravách. Treba si uvedomiť, že sedačka je prednostne určená na oddychovanie a preto by mala byť maximálne pohodlná. K tomu, okrem mäkkého sedenia, patrí samozrejme aj na dotyk príjemný povrch. Textilné rohové sedacie súpravy sa na trhu nachádzajú v prevedeniach od výmyslu sveta. Aj keď samotný dizajn je dôležitý, oveľa dôležitejšia je kvalita povrchovej látky. Tá totižto musí byť mäkká a zároveň skutočne pevná, aby sa používaním nepoškodila a vydržala čo najdlhšie. Špeciálnym prípadom sú kožené rohové sedačky. Tie sa okrem pravej kože dajú kúpiť aj v prevedení z eko kože. Koža je vo všeobecnosti materiál, ktorý nevyhovuje každému a preto je len na človeku, či s a pre ňu rozhodne. Okrem klasických odtieňov hnedej sa dajú kožené sedačky kúpiť aj vo výrazných farbách, akými sú červená alebo oranžová.

Cena rohovej sedacej súpravy

Cena pri nákupe nábytku obyčajne rozhoduje. Keďže je sedačka kus nábytku, ktorý musí byť pohodlný, oplatí sa doňho investovať. Už sedačky strednej cenovej kategórie sa dajú považovať za kvalitné. Pri rohovej sedačke, za ktorú zaplatíte šesťsto eur si môžete byť istý, že textil na povrchu vydrží dlho a že vás nič nebude tlačiť. V cene bývajú obyčajne aj vankúše, ktoré ladia so sedačkou. Ceny kožených sedačiek sú nepochybne vyššie, čo súvisí s cenou kože.

Celkový dojem

Pri výbere rohovej sedačky treba v neposlednom rade myslieť aj na celkový dojem. Sedačka musí s obývacou izbou ladiť. Na trhu sa nachádzajú sedačky od tých najklasickejších po najmodernejšie a preto si treba vybrať takú, ktorá nebude príliš odlišná od nábytku. Ladiť treba aj farebne nielen štýlovo a preto aj farebné prevedenie rohovej sedačky hrá dôležitú úlohu v jej nákupe. Farby sa obyčajne ladia so stenami a doplnkami.