Kožené sedačky

Či už je kožená sedacia súprava drahšia, alebo lacnejšia, stále budí dojem luxusu a pohodlnosti. Na niektorých ľudí pôsobí sterilne a iní jej nemôžu odolať. V čom je jej osobné kúzlo nám môže prezradiť každý majiteľ sám, ale určitých praktických vecí si však všimneme hneď po pár dňoch používania.

Klady koženej sedačky

Kožené sedačky aj napriek svojmu serióznemu vzhľadu oplývajú praktickosťou. Na rozdiel od látkového nábytku je ten kožený oveľa menej náročný na údržbu. Ak napadne prach, jednoducho sa prejde utierkou po povrchu pohovky a čistota je zahájená. Ak sa na sedačku niečo vyleje, nemôže sa stať, že sa tekutina vpije do materiálu, ale stečie a vy ju už len ľahko utriete. Túto výhodu určite oceníte hlavne, ak máte malé deti, ktoré sú schopné spraviť za malú chvíľu obrovský neporiadok. Ak máte chlpatých domácich miláčikov, tak s koženou sedačkou vyhrávate dvakrát, pretože pri ich pĺznutí chlpy jednoducho zotriete, alebo vysajete. Tieto sedačky majú tiež menšiu tendenciu napáchnuť. Ak máte v byte alergika, bude potrebné častejšie túto sedačku oprašovať, pretože prach sa na nej nezachytí a rozvíri. Na druhej strane tým, že sa na nej nezachytí sa ľahšie očistí.

Malé nevýhody

Medzi nevýhody kožených sedačiek patrí to, že nedokáže regulovať teplotu. V lete sa vám bude stávať, že sa na sedačku jednoducho povedané prilepíte, ak nemáte oblečené dlhé nohavice, alebo dlhú sukňu. V zimnom a chladnejšom období nečakajte, že vás sedačka zahreje. Povrch kože je hladký a tak nedokáže na sebe udržať vyššiu teplotu a rýchlejšie vychladne. Na tieto nezanedbateľné problémy existuje jednoduché riešenie. Cez vašu  koženú sedačku si prehoďte deku. Deka vás v zime zahreje a v lete na sa sedačku neprilepíte. Ceny týchto luxusných kusov nábytku sú na rozdiel od klasických textilných sedačiek vyššie, ale vysoká kvalita a trvácnosť vás presvedčia o tom, že takáto kúpa sa oplatí a tento elegantný kus nábytku si zamilujete.